Ministranci
24 kwietnia 2017
INTENCJE MSZALNE
21 lipca 2017

Ogłoszenia duszpasterskie – 19 maja 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

19 maja 2024r.

 

  • Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, która kończy w Kościele Okres Wielkanocny. Po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania oraz ich rodzicami. Na spotkaniu będą omawiane sprawy związane z organizacją uroczystości bierzmowania, dlatego prosimy o obecność rodziców.
  • Przypominamy, że dzisiaj od godz. 17.30 odbędzie się doroczne Poświęcenie Pól w naszej miejscowości. Rozpocznie się od ul. Podgórze, potem ul. Żeromskiego, ul. Bilcza Jawornia, ul. Ks. Piotra Ściegiennego i ul. Jana Pawła II. Prosimy o przygotowanie wody święconej i liczną obecność w wyznaczonych miejscach. Przyjdźmy, aby się wspólnie modlić o tegoroczne urodzaje i obfite plony.
  • Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, w którym oddajemy cześć NMP Matce Kościoła. Święto to podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i mistycznym Ciele Chrystusa, jakim jest Kościół. Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 17.00 i 18.00.
  • Ponadto w liturgii Kościoła przypada tym tygodniu:

– w czwartek – Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy

– w piątek – wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych

  • Wczoraj 70. osobowa grupa dzieci klas trzecich po raz pierwszy uczestniczyła w pełny sposób we Mszy św. przyjmując do swego serca Pana Jezusa pod postacią Chleba. Otoczmy te dzieci naszą modlitwą, prosząc Pana Boga o wszelkie łaski i błogosławieństwo dla nich, aby jak najczęściej uczestniczyły w Eucharystii i jednoczyły się z Panem Jezusem w Komunii Świętej.
  • Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie w naszym kościele. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni zwykłe po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00. Dzieci komunijne wraz z rodzicami – w ramach Białego Tygodnia – zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, po której wyjątkowo w tym tygodniu również będzie dla nich Nabożeństwo majowe.
  • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy modlić się z dziećmi klas IV przeżywającymi swoją Rocznicę I Komunii Świętej. Przygotowanie do tej uroczystości odbędzie się w poniedziałek i piątek o godz. 16.00, natomiast w czwartek o godz. 16.00 dzieci będą miały możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • Rektor składa podziękowania za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach – 4468 zł.
  • Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła na uroczystość I Komunii św. rodzicom dzieci komunijnych oraz za ofiarę na kościół (1800 zł.) Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziców dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii Świętej, w piątek o godz. 18.40.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej!

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA!

SOLENIZANTOM SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA

i WYPRASZAMY WSTAWIĘNNICTWA ICH ŚWIĘTYCH PATRONÓW!