Ministranci
24 kwietnia 2017
Intencje Mszy Świętej
21 lipca 2017

Ogłoszenia duszpasterskie – 26 listopada 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

26 listopada 2023r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

 • Przeżywamy ostatnią już niedzielę roku liturgicznego w Kościele – oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Kościół w ten sposób podkreśla, że wszystko, co człowiek posiada i czego się spodziewa, ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Przypominamy, że dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiarę na Diecezjalne Centrum Młodzieżowe.
 • Przyszła niedziela to I niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny. Wraz z Adwentem rozpoczniemy sprawowanie Mszy św. ku czci Matki Bożej zwanej Roratami. Już dziś zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału.
 • W przyszłą niedzielę 3 grudnia podczas mszy świętej o godzinie 8.00, poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które do naszych domów dostarczy Rada Parafialna i osoby wspomagające, które już dziś prosimy o pomoc. Zachęcamy także do nabywania świec wigilijnych Caritas, za które ofiara przeznaczona jest na pomoc ubogim dzieciom.
 • W tym tygodniu w czwartek przeżywać będziemy Święto św. Andrzeja, Apostoła.
 • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
  – W I piątek Msze św. zostaną odprawione o godz. 17.00 i 18.00. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.30 do godz. 18.00. Chorych natomiast odwiedzimy od godz. 15.00.
  – W I sobotę Msza św. i nabożeństwo Pierwszych Sobót o godz. 9.00.
 • W przyszłą niedzielę, pierwszą w miesiącu grudniu, po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 • Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół (320 zł) rodzinom, które w ubiegłym tygodniu pracowały. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła kolejne 5 rodzin z ul. Rogatka, w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są również do nabycia kalendarze maryjne i misyjne.

 

 

W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Stefanię Kruk, w wieku 96 lat, zam. przy ul. Żeromskiego, której pogrzeb odbędzie się we wtorek (28 listopada), o godz. 14.00. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA!

 

SOLENIZANTOM SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA

i WYPRASZAMY WSTAWIĘNNICTWA

ICH ŚWIĘTYCH PATRONÓW!