Ministranci
24 kwietnia 2017
Intencje Mszy Świętej
21 lipca 2017

Ogłoszenia duszpasterskie – 1 października 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1 października 2023r.

XXVI Niedziela Zwykła

 

  • „Nie ma w życiu problemu, którego by nie można rozwiązać z pomocą różańca” – Łucja z Fatimy. Dziś pierwsza niedziela października, miesiąca modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w codziennej Eucharystii i nabożeństwie październikowym odprawianym w naszym kościele o godz. 17.30. W niedzielę modlitwę różańcową odmawiamy po Mszy św. o godz. 16.00. Dołóżmy wszelkich starań, aby – zgodnie z wolą i zachętą Matki Bożej – włączyć się jak najliczniej w modlitewne rozważanie tajemnic Ewangelii. Zadbajmy także, by w modlitwie różańcowej brały udział dzieci.
  • Dziś bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się comiesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają swoje różańce. Na godz. 15.00 natomiast, zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W tym tygodniu przypada:

– I czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00, prowadzoną przez Scholę parafialną i Domowy Kościół

– I piątek miesiąca – Msze św. zostaną odprawione o godz. 17.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.30-18.00. Nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 17.30. Natomiast odwiedziny chorych od godz. 15.30.

– I sobota miesiąca – Msza św. i Nabożeństwo Pierwszych Sobót o godz. 9.00.

  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– w poniedziałek – św. Aniołów Stróżów

– w środę – św. Franciszka z Asyżu

– w czwartek – św. siostrę Faustynę Kowalską, zakonnicę

– w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową

  • Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na nocne czuwanie do Częstochowy z 4/5 października. Wyjazd w środę, po Mszy św. o godz. 16.00 spod kościoła. Koszt 50 zł.
  • Przypominamy, że w dalszym ciągu można zapisywać swoich bliskich zmarłych na tzw. „wypominki”. Można też rezerwować intencje mszalne na rok 2024. Zapraszamy do kancelarii po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Przypominamy, że do dzisiaj można składać deklaracje rozpoczynające przygotowanie do sakramentu bierzmowania i I Komunii Świętej w naszej parafii.
  • Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół (340 zł) rodzinom, które w ubiegłym tygodniu pracowały. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła kolejne 5 rodzin z ul. Jana Pawła II, w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej!

 

W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Genowefę Janaszek w wieku 90 lat,
zam. przy ul. Ks. Piotra Ściegiennego. Pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA!

 

SOLENIZANTOM SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA

i WYPRASZAMY WSTAWIĘNNICTWA

ICH ŚWIĘTYCH PATRONÓW!