Ministranci
24 kwietnia 2017
Intencje Mszy Świętej
21 lipca 2017

Ogłoszenia duszpasterskie – 21 kwietnia 2019 r.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 

  • Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy uczestniczyli w Liturgii Świętego Triduum Paschalnego! Dziękujemy także tym, którzy podjęli czuwanie modlitewne przy Ciemnicy i Bożym Grobie: druhom i druhnom OSP, harcerzom, członkom Kółek Różańcowych, Oazie Rodzin, ministrantom, młodzieży i wszystkim Parafianom, którzy znaleźli czas!
  • Jutro drugi dzień Świąt – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego tj. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach modlimy się i składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
  • Trwa Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy wszystkich do radosnego przeżywania „Białego Tygodnia” m.in. poprzez udział w Eucharystii.
  • Przypominamy, że w najbliższy piątek – ze względu na Oktawę Wielkanocy – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Od Wielkiego Piątku jest odprawiana w naszym kościele Nowenna do Bożego Miłosierdzia, którą prowadzą członkowie grup modlitewnych. Nowenna będzie odprawiana po Mszy św. popołudniowej do Niedzieli Miłosierdzia.
  • Dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii św. będą miały w tym tygodniu próby liturgiczne w czwartek i piątek o godz. 16.30. Prosimy wszystkich o obecność i punktualność!
  • W najbliższy czwartek, 25 kwietnia o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana przez księży naszego dekanatu i księży gości w intencji Księdza Proboszcza w dniu Jego imienin. Serdecznie wszystkich zapraszamy i zachęcamy do modlitwy!
  • Najbliższa niedziela, 28 kwietnia – jest 2 Niedzielą Wielkanocną zwaną Niedzielą Białą. Zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną św. Siostrze Faustynie jest to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się procesja na cmentarz i modlitwy za wszystkich naszych bliskich zmarłych.
  • W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Omawiana będzie Ewangelia Niedzieli Miłosierdzia Bożego (J 20, 19-31).
  • Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół  rodzinom, które w ubiegłym tygodniu pracowały. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła kolejne 5 rodzin z ul. Jawornia w piątek po Mszy św. o godz.18.00.

 

PAN ZMARTWYCHWSTAŁ, ALLELUJA!