Ministranci
24 kwietnia 2017
Intencje Mszy Świętej
21 lipca 2017

Ogłoszenia duszpasterskie – 26 marca 2023 r.

 • Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu, która zbliża nas coraz bardziej do przeżywania Męki i Śmierci Chrystusa. Podkreśla to znak zasłoniętych krzyży, które zostaną odsłonięte dopiero w czasie Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
 • W związku ze zmianą czasu na letni od jutra Msza św. codzienna odprawiana będzie w dni powszednie o godz. 17:30 i 18.00.
 • Nasza wspólnota parafialna w tym tygodniu – od czwartku (30 marca) do niedzieli (2 kwietnia) przeżywać będzie REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Poprowadzi je Ks. dr Artur Skrzypek, Dyrektor Wydziału ds. Małżeństw i Rodzin. Będzie to dla nas szczególna okazja, aby przez słuchanie Słowa Bożego i modlitwę, jak najlepiej przygotować się do dobrego przeżycia Sakramentu Pokuty i Pojednania i odnowić naszą duchową więź ze Zbawicielem.
 • Zapraszamy do udziału w naukach rekolekcyjnych oraz skorzystaniu z sakramentu pokuty i pojednania. Prosimy o zapoznanie się z programem Rekolekcji. Został on umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie. Można go także zabrać wychodząc z kościoła.
 • Nie zapominajmy w tym czasie przedświątecznym o osobach starszych i chorych. Tych, którzy będą mogli przybyć zapraszamy do kościoła w sobotę 1 kwietnia na Mszę św. o godz. 15.30. Odwiedziny chorych w domach odbędą się w Wielką Środę, 5 kwietnia od godz. 11.00. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii.
 • W najbliższy piątek o godz. 17.30 odbędzie się w naszym kościele Inscenizowana Droga Krzyżowa, przygotowana przez Grupę Teatralną „Trema”. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze względu na przeżywanie parafialnych rekolekcji i dnia spowiedzi, wszystkich tych, którzy praktykują nabożeństwo pierwszych sobót, zachęcamy do indywidualnego rozmyślania i odmówienia różańca w intencji wynagradzającej Matce Bożej.
 • Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach św. poświęcimy palmy. Prosimy o ich przyniesienie.
 • W przyszłą, I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się comiesięczna zmiana Tajemnic Różańcowych.
 • Przy wyjściu z kościoła można nabywać baranki wielkanocne, z których dochód przeznaczony jest na cele miłosierdzia prowadzone przez Caritas Diecezji Kieleckiej.
 • Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom, które w ubiegłym tygodniu pracowały. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła mieszkańców ul. Koralowej, ul. Szafirowej i ul. Turkusowej – ze względu na rekolekcje – w sobotę o godz. 18.00.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej!

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

30 marca – 2 kwietnia 2023 r.

 „Wierzę w Kościół Chrystusowy”

                                                                                      

CZWARTEK                              30 marca 2023 r. – ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

       16.30 – Msza św. z nauką dla dzieci.

       18.00 – Msza św. z nauką ogólną oraz dla młodzieży naszej parafii.

 

PIĄTEK                                       31 marca 2023 r.

          9.00 – Msza św. z nauką ogólną.

       16.30 – Msza św. z nauką dla dzieci.

       17.30 NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ

       18.00 – Msza św. z nauką ogólną oraz dla młodzieży naszej parafii.

 

SOBOTA                                       1 kwietnia 2023 r. – DZIEŃ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW.: od 8.30 do 12.00 oraz od 15.00 do 17.30

          9.00 – Msza św. z nauką ogólną.

       11.00 – Msza św. z nauką dla dzieci.

       15.30Msza św. z nauką dla osób starszych i chorych.

       17.00 – Msza św. z nauką ogólną oraz dla młodzieży naszej parafii.

 

NIEDZIELA PALMOWA          2 kwietnia 2023 r. – ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

          8.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych.

       10.00 – Msza św. z nauką dla dzieci.

       11.30 – Msza św. z nauką dla dorosłych.

       16.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych oraz dla młodzieży.

                    Po Mszy św. – GORZKIE ŻALE

 

 

ODWIEDZINY CHORYCH PARAFIAN W DOMACH

z posługą sakramentalną w Wielką Środę, 5 kwietnia, od godz. 11.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii!

 

Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Artur Skrzypek

  

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!