Ministranci
24 kwietnia 2017
Intencje Mszy Świętej
21 lipca 2017

Ogłoszenia duszpasterskie – 13 października 2019 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

 

 • Obchodzimy dziś Dzień Papieski, pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” poświęcony popularyzacji nauczania św. Jana Pawła II. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.
 • Przypominamy, że dziś o godz. 20.00 odprawimy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 • Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwie różańcowym odprawianym w naszym kościele w dni zwykłe po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
 • W poniedziałek, 14 października, naszą pamięcią obejmijmy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto.
 • W piątek, 18 października w kalendarzu liturgicznym przypada Święto Św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
 • W tym tygodniu ponadto patronują nam:
  • we wtorek – św. Teresa od Jezusa, dziewica i Doktor Kościoła;
  • w środę – św. Jadwiga Śląska;
  • w czwartek – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik;
 • W przyszłą niedzielę po nabożeństwie różańcowym odbędzie się Krąg Biblijny. Omawiany będzie fragment Ewangelii Łk 17, 11 – 19.
 • Pamiętajmy o naszych zmarłych! Kto chciałby jeszcze zapisać swoich zmarłych na tzw. „wypominki” to zapraszamy przez cały tydzień do kancelarii parafialnej po Mszach św. wieczornych. Można także rezerwować intencje mszalne na rok 2020. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są wyłożone specjalne kartki na których można wypisać tzw. „wypominki jednorazowe”, które zostaną odczytane w Dzień Zaduszny. Prosimy składać te kartki wraz z dowolną ofiarą do specjalnego koszyka.
 • Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o zachowanie czystości na naszym cmentarzu parafialnym i wyrzucanie śmieci do kontenera.
 • Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół rodzinom, które w ubiegłym tygodniu pracowały. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła mieszkańców ul. Klonowej w piątek po nabożeństwie różańcowym.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary, jakie w ubiegłym tygodniu złożyliście na budowę naszego kościoła!
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz nabywania kalendarzy misyjnych i rolniczych na rok 2020.

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA!

 

SOLENIZANTOM SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA

i WYPRASZAMY WSTAWIĘNNICTWA

ICH ŚWIĘTYCH PATRONÓW!