Ministranci
24 kwietnia 2017
Intencje Mszy Świętej
21 lipca 2017

Ogłoszenia duszpasterskie – 3-10 lutego 2019 r.

3lutego 2019r.

IV Niedziela Zwykła

 

 • Przeżywamy czwartą niedzielę w ciągu roku, a zarazem pierwszą niedzielę lutego.
 • Przypominamy, że Msza św. w dni powszednie od 1 lutego jest odprawiana o godz. 17.00.
 • W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolejne Odwiedziny Duszpasterskie – tzw. Kolędę wśród rodzin naszej wspólnoty parafialnej. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim rodzinom, które nas przyjęły – szczególnie nowo przybyłym za życzliwą atmosferę w Waszych domach. Dziękujemy za gościnność, za podejmowanie rozmów dotyczących budowy kościoła i planów na przyszłość.

Z całego serca dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na dalszą budowę naszej świątyni oraz dla nas – na tzw. „Kolędę”. Wszystkim jeszcze raz za okazywane nam dobro i zrozumienie składamy ze szczerego serca „Bóg zapłać”!

 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach:
 • we środę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 • w piątek zaś Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • W tym tygodniu patronują nam:
  • We wtorek – św. Agata, dziewica i męczennica. Tego dnia zgodnie z wielowiekową tradycją po Mszy Św. o godz. 17.00 poświęcimy chleb i wodę;
  • W środę – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu;
 • Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół rodzinom, które w ubiegłym tygodniu pracowały. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła kolejne 5 rodzin z ul. Żeromskiego w piątek po Mszy św. o godz. 17.00.
 • Z całego serca dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie w minionym tygodniu złożyliście na budowę naszego kościoła!
 • Najbliższa niedziela jest II niedzielą miesiąca, którą nazywamy w naszej parafii „niedzielą gospodarczą”. Składamy wtedy specjalne ofiary na budowę naszego kościoła.

 

10 lutego 2019r.

V Niedziela Zwykła

 

 • W poniedziałek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Będziemy mieli szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości i czynnego działania wobec chorych, cierpiących i osamotnionych. W czasie Mszy św. o godz. 11.00 modlić się będziemy za wszystkich chorych i ich opiekunów. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo i udzielimy błogosławieństwa lourdzkiego.

Od godz. 10.30 będzie okazja do Spowiedzi św. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym i starszym w dotarciu do naszego kościoła.

 • W czwartek, 14 lutego, przypada święto Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa. Ci bracia, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi na Krym, do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Kręgu biblijnego. Omawiany będzie opis powołania pierwszych Apostołów ( Łk 5, 1-11 ).
 • Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła, ofiarę na kościół rodzinom, które w ubiegłym tygodniu pracowały. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła kolejne 5 rodzin z ul Żeromskiego w piątek po Mszy św. o godz. 17.00.