24 kwietnia 2017
Intencje Mszy Świętej
21 lipca 2017

Ogłoszenia duszpasterskie – 14 sierpnia 2022 r.

XX Niedziela Zwykła

• Jutro, 15 sierpnia przypada UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP. Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione wg porządku niedzielnego, tj. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Jest to jedno z sześciu w roku tzw. „świąt nakazanych” – zobowiązujących nas do udziału we Mszy św.! Zapraszamy!
  • W Polsce Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest znana i obchodzona jako Święto Matki Bożej Zielnej. Na wszystkich Mszach św. pobłogosławimy kwiaty, zioła, zboże i owoce. Prosimy o ich przyniesienie!
  • Z tym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
  • Jutrzejsza Uroczystość jest również świętem patronalnym kościoła w Brzezinach. Suma Odpustowa w Brzezinach o godz. 12.00.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • W środę – św. Jacka, prezbitera;
  • W sobotę – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
  • Zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach:
  • W środę Nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • W piątek zaś Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół  rodzinom, które w ubiegłym tygodniu pracowały. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła mieszkańców ul. Różanej i Modrzewiowej w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej!

W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Jacka Kamińskiego w wieku 52 lat, zam. przy ul. Żeromskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO CZASU WAKACJI!

SOLENIZANTOM SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA

i WYPRASZAMY WSTAWIENNICTWA