Ministranci
24 kwietnia 2017
Intencje Mszy Świętej
21 lipca 2017

Ogłoszenia duszpasterskie – 27 listopada 2022 r.

 • Rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest czasem świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
 • Dobrym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia jest udział w Roratach, które od jutra będziemy odprawiać w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.00. Tegoroczne Roraty będziemy przeżywać z programem „Z narodzeniem Jezusa było tak…”, który pozwoli zrozumieć, dlaczego narodziny Chrystusa to wyjątkowe wydarzenie, dlaczego Pan Bóg postanowił zesłać na świat swojego Syna, który stał się człowiekiem, oraz dowiemy się jak wyglądało to wielowiekowe oczekiwanie na Mesjasza. Każdego dnia dzieci będą otrzymywały obrazki, które będą przyklejać na planszę oraz będziemy losować nagrody. W blasku światła lampionów i świec – które prosimy przynosić ze sobą – rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 • Pragniemy poinformować, że w dniach od 11 do 18 grudnia nasza parafia będzie przeżywać Misje Święte pod hasłem „Świętość dla każdego”. Wychodząc z kościoła możemy zabrać program Misji.
 • W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 • W I czwartek podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za wszystkich kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godzinie 20.00 Schola i Kościół Domowy zaprasza na adoracje Najświętszego Sakramentu.
 • W I piątek Msze św. zostaną odprawione o godz. 16.00 i 17.00. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 30 do godz. 17.00. Roraty odprawimy o godz. 16.00.
 • W I sobotę Msza św. i nabożeństwo Pierwszych Sobót o godz. 9.00.
 • W tym tygodniu patronują nam:
 • w środę – św. Andrzej Apostoł;
 • w sobotę – św. Franciszek Ksawery, prezbiter;
 • W przyszłą niedzielę 4 grudnia podczas mszy świętej o godzinie 8.00, poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które do naszych domów dostarczy Rada Parafialna i osoby wspomagające, które już dziś prosimy o pomoc.
 • W czasie Adwentu niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z biednych rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec „Caritasu”, które możemy nabywać przy wyjściu z kościoła.
 • W przyszłą niedzielę, pierwszą w miesiącu grudniu, po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 15.00 odbędzie się spotkanie kręgu biblijnego, na który serdecznie zapraszamy.
 • W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W tym dniu naszą modlitwą i ofiarą materialną zebraną do puszek wspieramy katolików mieszkających na wschodzie.
 • Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę (180 zł) rodzinom, które w ubiegłym tygodniu pracowały. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła mieszkańców z ul. Czeremchy w Bilczy, w piątek po Mszy św. o godz. 17.00.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej!
 • W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Waldemara Kruka w wieku 51 lat, przy ul. Ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA!

 SOLENIZANTOM SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA

i WYPRASZAMY WSTAWIĘNNICTWA

ICH ŚWIĘTYCH PATRONÓW!