Ministranci
24 kwietnia 2017
Intencje Mszy Świętej
21 lipca 2017

Ogłoszenia duszpasterskie – 15 maja 2022 r.

V Niedziela Wielkanocna

  • Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie w naszym kościele. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni zwykłe o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.
  • W sobotę, 21 maja – 69. osobowa grupa dzieci klas III w sposób uroczysty przyjmie do swoich serc po raz pierwszy Pana Jezusa pod postacią Chleba. Uroczystość Pierwszej Komunii odbędzie o godz. 11.00. Prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci, aby jak najlepiej w duchu wiary przygotowały się do uroczystego spotkania z Panem Jezusem. Otoczmy też naszą modlitwą rodziców, chrzestnych i ich rodziny!
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały w tym tygodniu ostatnie próby liturgiczne: we wtorek i czwartek o godz. 16.00.
  • W piątek o godz. 16.00 odbędzie się nabożeństwo pokutne, a po nim pierwsza Spowiedź dzieci komunijnych. Zapraszamy do skorzystania z łaski Sakramentu Pokuty także rodziców, chrzestnych oraz rodziny tych dzieci. Spowiadać będziemy w piątek do godz. 18.00.
  • W kalendarzu liturgicznym przypada w poniedziałek liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
  • Kandydaci do bierzmowania będą mieli w tym tygodniu próby liturgiczne. Odbędą się one w poniedziałek i środę o godz. 19.00. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa!
  • W przyszłą niedzielę, 22 maja w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy doroczny Dzień Seminaryjny. Razem z przedstawicielami Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach modlić się będziemy o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się Krąg Biblijny. Omawiany będzie fragment – Łk 24, 46 – 53.
  • Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół  rodzinom, które w ubiegłym tygodniu pracowały. Prosimy o posprzątanie i przygotowanie kościoła na Uroczystość Pierwszej Komunii św. rodziców dzieci komunijnych.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej!

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Helenę Gajda w wieku 89 lat, zam. przy ul. Ks. Ściegiennego. Pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA!

 

SOLENIZANTOM SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA

i WYPRASZAMY WSTAWIENNICTWA ICH ŚWIĘTYCH PATRONÓW!