Ministranci
24 kwietnia 2017
Intencje Mszy Świętej
21 lipca 2017

Ogłoszenia duszpasterskie – 18 kwietnia 2021 r.

18 kwietnia 2021r.

3 Niedziela Wielkanocna

  • Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą obchody Tygodnia Biblijnego w naszej Ojczyźnie. Starajmy się regularnie czytać Pismo Święte, indywidualnie bądź wspólnie je rozważajmy a przez to pogłębiajmy naszą wiarę.
  • W dniu dzisiejszym obchodzimy również Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Wychodząc z kościoła będziemy mogli zabrać do domów specjalnie na tę okazję przygotowane karteczki z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Marka i Księgi Mądrości, które następnie należy odnaleźć w Piśmie świętym i odczytać.
  • W piątek, 23 kwietnia, będziemy przeżywać uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zwracajmy się z gorącą modlitwą przez orędownictwo św. Wojciecha, aby jego ofiara ciągle ożywiała wiarę i sumienie Polaków. Msze św. odprawimy w tym dniu o godz. 17.00 i 18.00. Ze względu na przeżywaną uroczystość nie obowiązuje nas w najbliższy piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Na spotkaniu z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. została podjęta decyzja, że Pierwsza Komunia św. w naszej Parafii ze względu na panującą epidemię i związane z tym restrykcje zostaje przeniesiona na 18 września br. O godz. 11.00 – kl. 3A i 3B, o godz. 13.00 – kl. 3C i 3D.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Prosimy, aby na spotkanie przyszedł jeden rodzic od każdego kandydata.
  • Przyszła niedziela jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. Tego dnia Parafia Obice przeżywa odpust. Suma odpustowa o godz. 12.00.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie wsparli materialnie potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiarę złożoną do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
  • Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół  rodzinom, które w ubiegłym tygodniu pracowały. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła pozostałe rodziny z ul. Cisowej w piątek po Mszy Św. o godz. 18.00.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej!

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA!

 

SOLENIZANTOM SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA

I WYPRASZAMY WSTAWIENNICTWA

ICH ŚWIĘTYCH PATRONÓW