24 kwietnia 2017
Intencje Mszy Świętej
21 lipca 2017

Ogłoszenia duszpasterskie – 7 czerwca 2020 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

• Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
  • W czwartek, 11 czerwca obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione o 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ustawionych na placu przy kościele. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, ze Jezus jest wśród nas i w naszym życiu obecny. Ze względu za stan epidemiczny i wynikające z tego przepisy władz państwowych procesja w tym roku będzie obywała się do czterech ołtarzy ustawionych na placu przy kościele. Bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy: Ołtarz I – mieszkańcy ul. Ks. Ściegiennego, Ołtarz II – mieszkańcy ul. Rogatka, Ołtarz III – mieszkańcy ul. Jawornia, Ołtarz IV – mieszkańcy ul. Żeromskiego. Zapraszamy do wzięcia udziału w procesji wszystkich Parafian, a szczególnie druhów OSP, członków Kółek Różańcowych ze świecami, dzieci do sypania kwiatków i do niesienia Różańca i poduszek, panie do niesienia 2 obrazów, panów do niesienia 3 sztandarów.
  • Przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała procesje wokół kościoła będziemy łączyć z codzienną Eucharystią o godz. 18.00. W najbliższą niedzielę procesja po Mszy św. o 11.30.
  • We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się zbiórka ministrantów.
  • W liturgii Kościoła wspominamy tym tygodniu:
    • W poniedziałek – św. Jadwigę Królową;
    • W sobotę – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.
  • W najbliższą sobotę, 13 czerwca o godz. 20.00 odprawimy w naszym kościele drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół  rodzinom, które w ubiegłym tygodniu pracowały. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła mieszkańców Bloków przy ul. Ks. Ściegiennego w piątek po Mszy św. o godz. 18.00
  • Z całego serca dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie w minionym tygodniu złożyliście na dalsze prace związane z budową naszego kościoła! Najbliższa niedziela jest II niedzielą miesiąca, którą nazywamy w naszej parafii „niedzielą gospodarczą”. Składamy wtedy specjalne ofiary na budowę naszego kościoła.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA!