Ministranci
24 kwietnia 2017
Intencje Mszy Świętej
21 lipca 2017

Ogłoszenia duszpasterskie – 5 grudnia 2021 r.

II Niedziela Adwentu

5 grudnia 2021r.

 • W naszej Ojczyźnie obchodzony jest w dzisiejszą niedzielę Dzień modlitwy i wsparcia materialnego Kościoła na Wschodzie. Wychodząc dzisiaj z kościoła będziemy mogli wesprzeć naszą ofiarą do puszek Kościół na Wschodzie.
 • Trwa czas Adwentu, który ma wyrażać naszą gotowość na spotkanie z Bogiem, a także przygotować nas duchowo do Świąt Narodzenia Pańskiego. W dni powszednie zapraszamy wszystkich na Roraty ku czci Matki Bożej, które sprawujemy o godz. 17.00.
 • W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek – św. Mikołaj, biskup;
 • we wtorek – św. Ambroży, biskup i doktor kościoła.
 • W środę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylimy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 11.30 i 17.00. Od godz. 12.00 do godz. 13.00 Godzina Łaski.
 • W środę na Mszę Świętą o godz. 17.00 zapraszamy szczególnie dzieci klas III wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają poświęcone medaliki – szkaplerze. Prosimy wszystkich o obecność.
 • Informujemy, iż nasze Rekolekcje Parafialne rozpoczną się w czwartek 16 grudnia, a zakończą w 4 Niedzielę Adwentu, 19 grudnia. Dniem Spowiedzi adwentowej w naszej parafii będzie sobota, 18 grudnia.
 • Pamiętajmy w tym okresie przedświątecznym szczególnie o naszych chorych braciach i siostrach pozostających w domach. Pragniemy ich odwiedzić w środę, 22 grudnia od godz. 10.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
 • W zeszłą niedzielę poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Zostały one dostarczone na te ulice, gdzie byli chętni do ich rozniesienia. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym, którzy podjęli się tego zadania oraz za ofiary złożone przy tej okazji, które będą przeznaczone na dalsze prace związane z wyposażeniem wnętrza naszego kościoła. Gdyby ktoś nie miał opłatków to można je nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wzorem lat ubiegłych Caritas w Polsce w Adwencie rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Płonąca świeca Caritas na wigilijnym stole jest znakiem naszej gotowości służenia biednym i potrzebującym. Świece możemy nabywać przy wyjściu z kościoła.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Omawiany będzie fragment Łk 3, 10 – 18.
 • Najbliższa niedziela jest II niedzielą miesiąca, którą nazywamy w naszej parafii „niedzielą gospodarczą”. Składamy wtedy specjalne ofiary na dalsze prace związane z wyposażeniem naszego kościoła.
 • Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół rodzinom, które w ubiegłym tygodniu pracowały. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła mieszkańców ul. Rolniczej w piątek po Mszy św. o godz. 17.00.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej!

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA!

 

SOLENIZANTOM SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA

i WYPRASZAMY WSTAWIĘNNICTWA

ICH ŚWIĘTYCH PATRONÓW!